- louser
Projekt edukacyjno - językowy "Od Szwarcwaldu po Alzację" - podsumowanie. W dniach od 8.06-14.06.2025 dwudziestu siedmiu uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Agnieszki Lechowicz, p. Elżbiety Stokłosy, p. Honoraty Dyrkacz i p. Aleksandra Szklarka uczestniczyło w międzynarodowym projekcie na terenie Niemiec, Francji i Szwajcarii. Wraz z brytyjskim uczniami i zaprzyjaźnioną grupą młodzieży z ZSDGiL z Jarosławia zwiedzaliśmy prześliczne średniowieczne miasta, Norymbergę, Strassburg czy Stein am Rhein, poznając ich historię, kulturę i tradycję.
https://loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeId623cadd078
Strassburg Miłośnicy przyrody zachwycali się różnorodnością fauny i flory wyspy Mainau, rejsem po Jeziorze Bodeńskim i niesamowitym wodospadem na Renie w Szafuzie. Zurich to miasto bogatej finansjery, zegarków i scyzoryków, relaksu nad Jeziorem Zuryskim, dawną stolicą religijnego nurtu protestanckiego głoszonego przez U.Zwinglego.
https://loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeId5f8ecb5f19
To tutaj koneserzy poznali smak pralinek Sprünglego, by bez reszty oddać się kolorowemu światu czekolad w fabryce Ritter Sport w Waldenbuch. Dla koneserów motoryzacji było Muzeum Mercedes-Benz z tysiącem przeróżnych modeli samochodów tej marki. Największą wartością projektu jest nie tylko wszechstronnie zdobyta wiedza, ale przede wszystkim możliwość komunikowania się w języku angielskim i niemieckim, wspólne rozwiązywanie zadań terenowych, zajęcia językowe i wielogodzinne konwersacje z zaprzyjaźnionymi uczniami z katolickiej szkoły Birmingham. Uczestnicy projektu za swoją aktywność zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i słodkościami.
https://loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeIdf28ac6d67c
Serdeczne podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego za ufundowanie koszulek i przekazanie materiałów edukacyjnych, dzięki którym mogliśmy promować miasto, powiat i szkołę w Parlamencie UE i na ulicach zagranicznych miast.
- louser
Z radością dzielimy się wspaniałą wiadomością!!!
Komitet Honorowy „Dnia przedsiębiorczości” przyznał I Liceum Ogólnokształcącemu im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku tytuł Najaktywniejszej Szkoły w Dniu Przedsiębiorczości 2025!
To ogromne wyróżnienie dla naszej społeczności – uczniów, koordynatora i wszystkich zaangażowanych w budowanie ducha przedsiębiorczości.
W roku szkolnym 2024/2025 w programie wzięło udział 26 582 uczniów i uczennic z 243 szkół w Polsce. Towarzyszyli im 203 szkolni koordynatorzy oraz przedstawiciele aż 7 235 firm i instytucji! Uroczysta Gala 22. edycji „Dnia przedsiębiorczości” odbyła się 3 czerwca w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a honorowy patronat objął Prezydent RP.
Podczas gali nagrodzono m.in.: 15 najaktywniejszych szkół Jesteśmy dumni, że nasza szkoła znalazła się w tak zaszczytnym gronie!
#DzieńPrzedsiębiorczości #JagiełłoPrzeworsk #NajaktywniejszaSzkoła #MłodzieżowaPrzedsiębiorczość #EdukacjaPrzyszłości
https://loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeIdacf1db0034
- louser
Ósmoklasisto!!!
Wybierz naszą szkołę!!! Masz duży wybór!!!
Do 13 czerwca 2025 r. złóż wniosek do: ZSZ w Przeworsku lub I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku. Jeśli nawet złożyłeś wniosek w innej szkole to zapraszamy do nas! Rekrutacja odbywa się elektronicznie pod linkiem https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat/app/index.xhtml lub możesz przyjść do wybranej szkoły i na miejscu uzyskasz pomoc w załatwieniu formalności.
Więcej informacji o szkołach:
- louser
„Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień...”
W dniu 31 maja 2025 r. w murach naszego liceum odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 40-lecia egzaminu maturalnego – rocznik 1985. Spotkanie zgromadziło liczne grono absolwentów, nauczycieli i uczniów. Była to wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania, wzruszających wspomnień i wyrażenia wdzięczności wobec tych, którzy współtworzyli historię szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, sprawowaną przez Roberta Marka - ojca Arnolda, w intencji wszystkich absolwentów, pedagogów oraz wychowawców, którzy już odeszli. Liturgia, pełna refleksji i duchowej zadumy, odbyła się w Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Świętego w Przeworsku.
Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy zjazdu przeszli do budynku szkoły, gdzie rozpoczęła się oficjalna część spotkania. Absolwenci zasiedli w szkolnych ławkach, aby powrócić myślami do młodzieńczych lat i przywołać ważne wydarzenia z ich życia. Młodzież naszego liceum przygotowała krótką część artystyczną. Program słowno-muzyczny wzbudził wiele pozytywnych emocji i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zaproszonych gości.
Pan dyrektor Krzysztof Dyrkacz serdecznie powitał wszystkich absolwentów i nauczycieli. W swoim przemówieniu podkreślił wagę egzaminu maturalnego jako symbolicznego zwieńczenia edukacji, wyraził dumę z historii szkoły i społeczności liceum. Szczególnym momentem jubileuszu było odczytanie listy obecności absolwentów. Uczestnicy spotkania uczcili także minutą ciszy pamięć zmarłych koleżanek. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz drobnych upominków. Absolwenci otrzymali je od pana dyrektora jako wyraz uznania i pamięci. Ten gest był wymownym podkreśleniem ciągłości więzi między szkołą a jej wychowankami. Wzruszającą chwilą było także wręczenie kwiatów byłym nauczycielom, którzy zaszczycili wydarzenie swoją obecnością – pani Aleksandrze Mędzeli, pani Władysławie Skrzyszowskiej i pani Genowefie Wojtas. Nauczyciele skierowali niezwykle ciepłe słowa do swoich byłych uczniów, wspominali lata pracy w liceum, atmosferę panującą w szkole, dzielili się refleksjami na temat przeszłości.
W imieniu absolwentów liceum przemawiał prof. Maciej Rogalski, który w swoim wystąpieniu wyraził uznanie dla nauczycieli za ich poświęcenie, zaangażowanie związane z edukacją i wychowaniem wielu pokoleń młodzieży naszej Alma Mater. Ponadto podkreślił, że praca nauczyciela wiąże się nie tylko z przekazywaniem młodym ludziom wiedzy, ale także kształtowaniem ich postaw, wartości, inspirowaniem do działania, dalszego rozwoju.
Pani Ewa Fluda również skierowała słowa do zebranych, wspomniała o sile młodości, wartości szkolnych przyjaźni i wspólnych doświadczeń.
Po wysłuchaniu przemówień uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną zawierającą archiwalne zdjęcia, przygotowaną przez pana Tomasza Kowalczyka. Była to okazja do wyrażenia wielu pozytywnych przeżyć.
Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek. W swobodnej atmosferze toczyły się niezwykle ciekawe rozmowy przywołujące wspomnienia. Nie zabrakło również pięknych zdjęć, uwieczniających niezapomniane chwile związane z wyjątkowym świętem. Wielu absolwentów zwiedzało szkołę, która przez cztery dekady przeszła wiele zmian, zachowując jednocześnie swój niepowtarzalny klimat.
Jubileusz 40-lecia matury to niewątpliwie czas pełen radości, silnych wzruszeń i sentymentalnych powrotów do młodości. Uroczyste spotkanie absolwentów jest pięknym świadectwem więzi, jaka łączy ludzi dzielących wspólną historię. Z pewnością te chwile pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników...
W przygotowaniu uroczystości wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Milena Szafraniec, Michał Półtorak, Olga Ptaszyńska, Hubert Zając, Antonina Welc, Julia Półtorak, Magdalena Jadam, Julia Siuśta, Maja Potępa, Dominika Stańko, Dorota Kamińska, Weronika Wiśniowska, Radosław Kołodziej, Hubert Krupa, a także absolwent liceum Jakub Smycz.
Młodzież zaangażowała się w przygotowanie jubileuszu pod kierunkiem nauczycieli: pani Moniki Czech, pani Katarzyny Materny, pani Agnieszki Rogalskiej -Ruchały, pana Aleksandra Szklarka, pana Wiesława Jaśkowca.
Dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile!!!
https://loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeId74a9433362
- louser
22 maja nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych „Przeworskie IMPRESJE II”, prowadzonych przez pana dra hab. Marka Olszyńskiego wraz z grupą studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Uczniowie pod opieką prowadzących mieli możliwość zapoznania się z technikami graficznymi i poszerzenia swojej wiedzy plastycznej. Pierwszym etapem było wykonanie szkiców natury i charakterystycznych zabudowań Skansenu „Pastewnik”, które były motywem powstałych prac. Kolejny etap to tworzenie odbitek w technice monotypii. Podsumowaniem działań będzie wspólna wystawa prac na terenie naszej szkoły wszystkich uczestników tego projektu.
Wrażenia uczestników:
„Warsztaty bardzo mi się podobały. Miło było spędzić ten czas wśród natury robiąc to co lubię wraz z moimi koleżankami, w przyjaznym otoczeniu i atmosferze, gdzie każdy mógł wyrazić siebie na swój sposób. Wypróbowaliśmy czegoś nowego, mogliśmy pokazać swoją kreatywność i na chwilę oderwać się od szkolnej rutyny. To była naprawdę fajna odskocznia
i miło spędzony czas który chętnie bym powtórzyła :)”
,,Warsztaty plastyczne były doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i poznania różnych technik artystycznych. Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze, a prowadzący
z pasją dzielili się swoją wiedzą, wspierając uczestników na każdym etapie pracy twórczej. Szczególnie wartościowe było to, że każdy mógł wyrazić siebie i stworzyć coś unikalnego. Warsztaty były dobrze zorganizowane i inspirujące."
„Warsztaty plastyczne były bardzo fajnie zorganizowane. Panowała super atmosfera,
a prowadzący był bardzo miły i pomocny. Każdy mógł tworzyć po swojemu. Materiały były zapewnione, co było dużym plusem. Dużo się nauczyliśmy i świetnie się przy tym bawiliśmy. Bardzo fajne jest to, że nasze prace będą wystawione na małej wystawie. Były to super kreatywne i przemyślane zajęcia.”
https://loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeIdc445a73b39