27 listopada br. w Warszawie odbył się 45. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych. Nikola Pieniążek, która reprezentowała województwo podkarpackie na etapie centralnym, zdobyła II miejsce w zmaganiach krasomówczych. W finałowym wystąpieniu Nikola niezwykle interesująco przedstawiła historię naszego regionu, tragiczne losy mieszkańców przygranicznych terenów, barwnie opisała piękno bieszczadzkich krajobrazów i urokliwe miejsca przyrodnicze.

Talent krasomówczy, styl wypowiedzi Nikoli został dostrzeżony i doceniony przez Jury Konkursu, w którym zasiadali językoznawcy, kulturoznawcy, a także przedstawiciel Kuratorium Oświaty.

 

Nikolo – Gratulacje!!!

23 listopada w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa. Młodzież uczestniczyła w spektaklu „Cisza” przedstawiającym historię przeciętnego chłopaka o imieniu Maciek. Wydawać by się mogło, że nasz bohater ma mnóstwo kolegów, jest bardzo lubiany i prowadzi szczęśliwe życie. Jednak samotność, nawarstwiające się emocje, trudne relacje z rówieśnikami oraz rodzicami są powodem dramatycznych wydarzeń.
Spektakle były realizowane w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie"  - PCPR w Przeworsku.

View the embedded image gallery online at:
https://www.loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeId70427a007c

W październiku i listopadzie w klasach pierwszych i drugich, odbyły się warsztaty czytelnicze, podczas których uczniowie realizowali zadania NPRCZ 2.0. Hasłem przewodnim  było: „Te książki czytamy”a efekty tych działań w postaci plakatów można obejrzeć na planszach obok biblioteki. Część proponowanych przez uczniów tytułów dostępna jest w bibliotece szkolnej. Pod koniec listopada dotrze druga transza zamówionych w ramach projektu książek – głównie tytułów proponowanych przez społeczność szkolną. Będzie ich ponad 200!

Biblioteka zaprasza!

 
 

I miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Turystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie” dla Martyny Smyk i Jakuba Skawiny uczniów klasy 1d .

9 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Przeworsku został rozstrzygnięty XVII Wojewódzki Konkurs Turystyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie”. Jakub i Martyna przygotowali prezentację i wykonali makietę Bazyliki Ducha Św. w Przeworsku. Jury konkursowe doceniło wysiłek i pracę naszych uczniów przyznając im I miejsce.

Gratulujemy!

View the embedded image gallery online at:
https://www.loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeIdbd2c81c3c2

Narodowe Święto Niepodległości społeczność I LO uczciła w czwartek 10.11 br.

Oddaliśmy cześć pokoleniom Polaków, którym zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej i możliwość pielęgnowania tradycji. W krótkim montażu słowno - muzycznym uczniowie przypomnieli wszystkim, że ojczyzna oczekuje od nas pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

Następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, włączając się do ogólnopolskiej akcji dla szkół i placówek oświatowych #szkoładohymnu.

View the embedded image gallery online at:
https://www.loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeIdfe83343bf8

Facebook

 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2021 roku przyznaje tytuł 
SREBRNEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2020 roku przyznaje tytuł  
ZŁOTEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Bierzemy udział w akcji Żonkile

LOSOWE FILMY

KONKURS MATEMATYCZNY

Przydatne linki