W dniu 14 maja 2019 roku grupa 15 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu HDK PCK “Głos serca” pod opieką pani Agnieszki Lechowicz, wzięła udział w akcji wydawania żywności. Była ona organizowana przez Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku. Wśród uczniów z klas 1b, 1c, 1e, 2a i 2d obecni byli również wolontariusze – absolwenci: Karolina Uberman, Radek Superson i Radek Uliszak. Przez kilka godzin pod nadzorem pracowników PCK wydawaliśmy paczki przeworskim rodzinom. Nasz trud został wynagrodzony ciepłym posiłkiem oraz podziękowaniami ze strony organizatorów. Największą nagrodą był jednak uśmiech na twarzach osób, którym udzieliliśmy pomocy.

 

 

Dnia 25 kwietnia 2019r. w przeddzień zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu HDK PCK „Głos serca”. Na spotkaniu obecni byli oprócz wolontariuszy zaproszeni goście: Prezes Oddziału Rejonowego PCK p. Tomasz Huc, wicedyrektor szkoły p. Andrzej Żak oraz pielęgniarka szkolna p. Małgorzata Flak. Na początku opiekun klubu p. Agnieszka Lechowicz powitała zaproszonych gości i podziękowała wolontariuszom za współpracę. Głos zabrali również p. Andrzej Żak i p. Tomasz Huc. Odział Rejonowy PCK ufundował dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy upominki, wszyscy otrzymali zaświadczenia o pracy w wolontariacie oraz dyplomy klubowe. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich było podziękowanie i kwiaty od zarządu klubu Karoliny Uberman i Radka Supersona oraz wolontariuszy z klas III, a także przygotowana prezentacja obejmująca akcje z trzech lat. Wszyscy mogliśmy powspominać a niektórym zakręciła się łezka w oku. Na spotkaniu wybrano także nowy zarząd, prezesem klubu została wybrana Wiktoria Kruk (2d), wiceprezesem Katarzyna Bąk (1c) – gratulujemy. Na zakończenie opiekun klubu przedstawił sprawozdanie z działalności klubu za rok 2018 orazpoinformował o akcjachplanowanychw roku 2019. 

Drodzy wolontariusze - maturzyści, pamiętajcie:„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Dziękuję 

Agnieszka Lechowicz

 

W dniach 4, 5 i 17 kwietnia 2019 r. Szkolny Klub HDK PCK „Głos serca” przeprowadził na terenie szkoły akcję zbiórki pieniędzy na perukę z naturalnych włosów dla Kamili, która cierpi na łysienie plackowate. Czworo wolontariuszy PCK kwestowało na terenie szkoły, młodzież zapukała do wszystkich klas i pomieszczeń, nikt nie pozostał obojętny. W ramach akcji „Z pomaganiem nam do twarzy” udało nam się zebrać kwotę 545, 78 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

View the embedded image gallery online at:
http://loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeId7505d1104e

W dniu 25 kwietnia w Rzeszowie odbył się etap okręgowy IV Edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie , organizowany przezCentrum Edukacji Prawnej przy Krajowej Radzie Radców Prawnych. Polegał on na pisemnym rozwiązaniu kazusu i ustnej odpowiedzi na wylosowane pytanie.W II etapie konkursu wzięła udział 9-osobowa grupa uczniów naszej szkoły, z klas 2c i 1e. Pierwsze miejsce i awans  do ogólnopolskiego finału zdobył Maksymilian Lechowicz. Drugie miejsce zajęła Ola Kubicka, trzecie Patrycja Mędroń.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy!

W dniu 30 marca bieżącego roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odbył się rejonowy etap XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego imienia Franciszka Leji. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie oraz dyrektorzy lokalnych szkół. Konkurs odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Finał konkursu odbędzie się w najbliższą sobotę 27 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Sukces na etapie rejonowym odnieśli dwaj uczniowie naszej szkoły z klasy 2a: Jakub Stańczyk oraz Paweł Jaśkowiec. To oni znaleźli się w gronie 42 finalistów tego konkursu i będą reprezentować naszą szkołę. Życzymy im powodzenia oraz uzyskania jak najlepszych wyników. 

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki