22 czerwca 2018 r. uczniowie przeworskiej Jagiellonki rozpoczęli upragnione wakacje. Dzień ten rozpoczął się Mszą Św. w Bazylice Kolegiackiej p.w. Ducha Św. w Przeworsku, podczas której  ksiądz proboszcz Tadeusz Gramatyka zwrócił się do wiernych słowami z Pisma Świętego: „poznacie ich po ich owocach” (Mt 7,15-20), dotyczącymi każdego z nas. Ksiądz prałat porównał życie człowieka do twierdzy, którą przed atakami nieprzyjaciół chronią mury obronne. Dla ludzi takimi murami mają być zasady moralne i to od nas zależy, czy są one skuteczne, czy nie.
Po zakończeniu nabożeństwa dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie udali się do szkoły. W tej części  uroczystości pan Piotr Kuc dyrektor szkoły i wychowawcy klas wręczyli świadectwa z wyróżnieniem dla najsumienniej pracujących, osiągających wysokie średnie ocen uczniów.
Po spotkaniu na sali gimnastycznej podopieczni wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych w celu rozdania pozostałych świadectw.

Szkolny rajd rowerowy na pożegnanie roku szkolnego 2017/2018. Grupa nasza liczyła 22 osoby. Pokonaliśmy dystans 60 km. Ten ostatni dzień roku szkolnego spędziliśmy w dobrym humorze, przy sprzyjającej aurze z małymi przygodami w pięknym otoczeniu przyrody.
Trasa rajdu rowerowego przebiegała po malowniczych terenach naszego powiatu:
Przeworsk – Nowosielce – Gać – Sietesz – Siedleczka – Łopuszka Wielka – Łopuszka Mała  Zajazd RANCZO chwile wytchnienia nad zalewem – Żuklin – Krzeczowice – Maćkówka – Przeworsk.

Wszystkim życzymy wspaniałych pogodnych wakacji
Grupa turystyczna:-)

Zbieramy we współpracy ze Stowarzyszeniem Sympatyków Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przeworsku nakrętki na rzecz naszej uczennicy Dominiki cierpiącej na przepuklinę oponowo - rdzeniową. Pieniądze są jej bardzo potrzebne na leczenie i rehabilitację.


Zbieraj przez całe wakacje plastikowe nakrętki a pomożesz swojej koleżance!

W dniu 12 czerwca odbyła się wycieczka klasy 1b i 1c do Radawy pod opieką p. Barbary Bożek, p. Małgorzaty Jakubowskiej, p. Ewy Tworek i p. Krzysztofa Mirkiewicza. Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna udała się na pole paintballowe, natomiast druga do parku linowego. Na zakończenie w miłej atmosferze odbyło się wspólne ognisko, po czym wszyscy z uśmiechem na twarzy powrócili do swoich domów.

View the embedded image gallery online at:
http://www.loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeIdf9f9b1a6e2