Dziękujemy za włączenie się w akcję na rzecz dzieci w Niżankowicach na Ukrainie. Przedstawiciele Stowarzyszenia Linia 102 z Przemyśla przekażą zebrane dary dzieciom   podróżując drezyną do naszych sąsiadów 28 grudnia.

View the embedded image gallery online at:
http://www.loprzeworsk.pl/index.php/pl/#sigFreeId5235e88e5c

Gratulujemy Monice Marek z klasy 1c wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Porozmawiajmy o AIDS" organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Rzeszowie.

 

 

 

 

8 grudnia 2017 roku w Sędziszowie Małopolskim odbył się Finał 27 edycji Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. W kategorii "Poezja śpiewana" I miejsce zajęła Aleksandra Wajda, uczennica kl 2b. Gratulujemy Oli sukcesu i życzymy dalszej owocnej pracy w rozwijaniu talentu wokalnego.

 

 

 

 

Dnia 08.12.2017r. uczniowie klasy Ib i Ic wzięli udział w wycieczce do Krakowa, zorganizowanej przez wychowawczynie klas : p. Barbarę Bożek i p. Małgorzatę Jakubowską oraz opiekunów p.Eżbietę Olszyńską i p. Tomasza Majbę.
Na początku udaliśmy się do  telewizji TVN. Dzięki miłemu przewodnikowi,  p.Jerzemu Kramarczykowi  - aktorowi teatralnemu, filmowemu i duubingowemu ( jego głos słyszeliśmy kiedyś w bajce ,,Smerfy", czy „Strażak Sam") mogliśmy zobaczyć „od kuchni”,  jak wygląda praca w telewizji. Zwiedziliśmy studio nagrań, gdzie jedną z największych atrakcji było nagranie przez nas samych krótkiego show. Dzięki temu poznaliśmy pracę operatorów, zobaczyliśmy, jak tworzy się efekty specjalne. Byliśmy również na  planie popularnych seriali, takich jak ,, Szpital", czy ,, Szkoła", gdzie w przerwach miedzy nagraniami mogliśmy spotkać znanych aktorów.
Następnie rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Klasa Ib (biologiczno-chemiczna) udała się do Muzeum Przyrodniczego - Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, natomiast klasa Ic (prawniczo-medialna) do Muzeum Armii Krajowej i Galerii Sztuki.
Klasa 1b :
W Muzeum Przyrodniczym obejrzeliśmy wystawę pt. ,, Fascynujący świat pająków i skorpionów".
Przybliżyła nam ona niezwykły świat pająków, ich zapierające dech w piersi zdolności oraz ważną rolę, jaką pełnią w środowisku. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących porównania  gadów i płazów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tych organizmach, mieliśmy możliwość dotykania węża, jaszczurki i ropuchy, aby uchwycić różnice w ich budowie i trybie życia. Było to naprawdę pasjonujące. 

Facebook

Przydatne linki

LOSOWE ZDJĘCIA

LOSOWE FILMY