26 lutego 2019 r. w Teatrze Wielkim w Operze Narodowej w Warszawie odbyła się Gala, w trakcie której delegacja naszej szkoły odebrała tytuł "Szkoły Dialogu".Była to okazja do podsumowania działań podjętych w ramach Projektu Szkoła Dialogu, do którego w 2018 r. przystąpiło 40 szkół z całej Polski, 1200 uczestników. Projekt pt.: ,,Zapomniane oblicze Przeworska" przygotowany przez uczniów klasy 2c, pod opieką pań  M. Jakubowskiej, E. Olszyńskiej oraz J. Kozak, został doceniony przez jury - nasza szkoła otrzymała nominację w jednej z czterech kategorii: różnorodność działań. Uroczystość została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Galę prowadziła Beata Tadla, znana z różnych programów informacyjnych. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: Prezydent M. St. Warszawy Rafał Trzaskowski, wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, przewodniczący Rady Fundacji Szkoły Dialogu Henryk Wujec oraz naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Nie zabrakło także naocznych świadków i ocalałych z Holokaustu oraz rodzin Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Wklimat wprowadził nas występ zespołu Hańba, wykonującego utwory żydowskich poetów. Gala została zwieńczona smacznym poczęstunkiem.
   W nagrodę za wysiłek włożony w realizację projektu, dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatu Przeworskiego,udział w Gali połączyliśmy z dwudniowympobytem w stolicy. Pod czujnym okiem pań Małgorzaty Jakubowskiej i Elżbiety Olszyńskiej odwiedziliśmy Muzeum Polin, gdzie w interaktywny sposób dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o historii Żydów, zamieszkałych w Polsce. Wieczorem mieliśmy okazję zwiedzić Stare Miasto, zobaczyć m.in. Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, a także odwiedziliśmy Złote Tarasy. Byliśmy również w Centrum Nauki Kopernik, gdzie zaspokoiliśmy swoją ciekawość świata.
Wyjazd był bardzo udany. Mogliśmy bliżej poznać Warszawę i wziąć udział w uroczystej gali. Otarliśmy się o świat celebrytów, poczuliśmy moc świateł reflektorów i magię sceny. Mamy nadzieję, że to nie był nasz ostatni pobyt w stolicy i w przyszłości będziemy mieli okazję powrócić tam, być może jako studenci...

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki