14 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbył się finał XXVIII PODKARPACKIEGO KONKURSU POEZJI RELIGIJNEJ. Tym razem przyświecały mu słowa świętego Jana Ewangelisty „W słowie jest życie, a życie jest światłością ludzi”. Konkurs zdobył sobie liczne grono sympatyków na całym Podkarpaciu, a w Sędziszowie Młp.  zorganizowano go już po raz 28. Jest to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Co roku w eliminacjach bierze udział ponad 200 wykonawców prezentujących lirykę religijną, modlitwy, prozę i poezję poszukującą sensu istnienia, a także rozważającą egzystencjalne dylematy człowieka. Uczestnikami tych poetyckich zmagań są uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe, którzy prezentują się w 3 kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, monodram. W finale konkursu znalazły się 2 uczennice naszej szkoły: Martyna Szczepańska (kl. II a) w kategorii recytacja i Aleksandra Wajda (kl. III  b) w kategorii poezja śpiewana.
W konkursie II nagrodę wyśpiewała uczennica naszej szkoły Aleksandra Wajda

Naszym koleżankom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki