AGATA I JEJ PASJE

Agata Sykała ( ur. 1998 )  - wychowanka przeworskiej „Jagiellonki”, uczennica klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego -  właśnie zadebiutowała na rynku wydawniczym jako autorka książki pt. „Bajarz”. Opowiada ona  historię młodego Lasoty, który  „poszukując zaginionych fragmentów w pamięci, odnalazł coś, o czym nigdy wręcz nie myślał”. W „Przedmowie” autorka życzy czytelnikowi, nazwanemu  tu „podróżnikiem”, by powieść otworzyła go na świat, „którego ludzkie oko nie potrafi ujrzeć!”.

 

 

 

SPORT

Chcąc odrobinę przybliżyć tegoroczne sukcesy sportowe naszej szkoły, postanowiliśmy przeprowadzić wywiady z naszymi mistrzami - Dawidem Surmiakiem i Martyną Zając. Czytaj dalej...

 

 

MUZYKA

Jakub Żytecki  – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku ( 2009 – 2012 ).

Polski genialny gitarzysta i kompozytor, współtwórca zespołu „DispersE”, z którym wydał dwie płyty długogrające. Zespół koncertuje zarówno w kraju, jak i w Europie. Autor solowej płyty. Prowadzi warsztaty muzyczne w Polsce i za granicą.

 

DZIENNIKARSTWO

Katarzyna Zając – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku ( 2009 – 2012 ). Zwyciężczyni „Konkursu o indeks im. Biskupa Jana Chrapka”.

Nasza absolwentka obecnie  kończy studia dziennikarskie I stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po obronie tytułu licencjata, planuje kontynuację nauki na studiach magisterskich. Aktywna w mediach publicznych: pracowała przy wielu projektach w radio  i telewizji. Jest także autorką artykułów prasowych.  Obecnie debiutuje w TVP, współtworząc m.in. programy edukacyjne dla młodzieży. 

Z Katarzyną Zając rozmawia była wychowawczyni Alicja Domka. Czytaj dalej...

 

AKTORSTWO

Joanna Dryś - absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku (2009-2012) i studiów licencjackich z Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim (2012-2015). Obecnie studiuje w Szkole Aktorskiej SPOT, gra w teatrze dla dzieci oraz studenckim Teatrze 74.

 

 

 

 

MUZYKA

Natalia Wilk –absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku (2005 – 2008) zniezwykłym głosem, wielkim talentem i miłością do śpiewu  . Ukończyła z wyróżnieniem wokalistykę na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Kształciła się w klasie Krystyny Prońko oraz Moniki Malec - Piotrowskiej. Wielokrotna Laureatka konkursów wokalnych.

Z Natalią Wilk rozmawia była wychowawczyni Joanna Kozak. Czytaj dalej...

 

 

Facebook

 

Instaling.pl

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2021 roku przyznaje tytuł 
SREBRNEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2020 roku przyznaje tytuł  
ZŁOTEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

LOSOWE FILMY

KONKURS MATEMATYCZNY

Przydatne linki