"Powiedział mi kiedyś mój tata
I miał, jak się zdaje, rację,
Że największym wynalazcą
Wszechświata był ten,
Co wynalazł Wakacje”.
Ludwik Jerzy Kern
 
Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego przypadła 23 czerwca, w szczególnym dniu  - Dniu Ojca.
Rozpoczęła się ona o godz. 9.00 od Mszy Św. w bazylice kolegiackiej pw. Ducha Św. Stamtąd zebrani udali się na wewnętrzny dziedziniec liceum. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem, wprowadzony został sztandar oraz odśpiewany Hymn Narodowy. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych, pan dyrektor Krzysztof Dyrkacz dokonał podsumowania kończącego się roku szkolnego. Miłym gościem na dzisiejszej uroczystości był Ksiądz Marek Kapłon, który znalazł chwilę, aby ponownie nas odwiedzić. To dla nas zaszczyt, gdyż nie każda szkoła ma wśród swoich absolwentów misjonarzy, natomiast Ksiądz Marek odbył sentymentalną podróż w przeszłość. A przynajmniej mamy taką nadzieję.
Pan dyrektor Krzysztof Dyrkacz wraz z panem dyrektorem Andrzejem Żakiem wręczyli świadectwa promocyjne z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe wszystkim tym, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. 
Nasi uczniowie aktywnie brali udział w konkursach, olimpiadach przedmiotowych oraz zawodach sportowych i oni także zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami z rąk dyrekcji szkoły. 
Pan dyrektor pogratulował wszystkim uczniom tak pięknych wyników i podziękował za godne reprezentowanie naszej szkoły. 
W swoim wystąpieniu podziękował także młodzieży działającej w szkolnej grupie wolontariuszy, klubie HDK/PCK oraz samorządowi uczniowskiemu. Pan dyrektor z dumą podkreślił, jak dobrą i empatyczną mamy młodzież. Słowa uznania skierował również do nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły, dziękując za zaangażowanie i tworzenie na co dzień życzliwej atmosfery nauki i pracy.
Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, z rąk których odebrali świadectwa i pozostałe nagrody.
Miłego i bezpiecznego odpoczynku. Do zobaczenia 4 września 2023 r.!

Facebook

 

Instaling.pl

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2021 roku przyznaje tytuł 
SREBRNEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2020 roku przyznaje tytuł  
ZŁOTEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

LOSOWE FILMY

KONKURS MATEMATYCZNY

Przydatne linki