Siedziba I LO znajduje się w Przeworsku, mieście powiatowym w województwie podkarpackim, w dwóch połączonych łącznikiem budynkach, zlokalizowanych na skarpie nad starorzeczem rzeki Mleczki, nieopodal Bazyliki Przeworskiej.
Starszy budynek jest obiektem zabytkowym. Początkowo pełnił on funkcję SP Nr 1, natomiast w roku 1963 został oddany do dyspozycji Liceum.
Drugi budynek jest obiektem nowym, wybudowanym na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. W jego skład wchodzi duża sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Wymienione budowle otacza obszerny dziedziniec.

W obu budynkach szkolnych znajdują się 22 dobrze wyposażone klasopracownie, 2 nowe pracownie internetowe, szkolne centrum multimedialne, biblioteka, sala gimnastyczno-korekcyjna z pełnym, przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, zapleczem sanitarnym, gabinety dyrekcji, administracji, gabinet medyczny oraz obszerny pokój nauczycielski.

Na przytulnym poddaszu starego budynku zlokalizowano klasy, pracownię komputerową i pomieszczenie socjalne dla uczniów gimnazjum. Znajduje się tam również gabinet pedagoga szkolnego oraz pomieszczenie administracyjne. Wnętrze szkoły jest zadbane i urządzone z myślą o uczniach.

Uczniowie dbają o akcenty artystyczne szkoły.

Sale lekcyjne są przestronne i tworzą doskonałe warunki do nauki. Nie brak w nich zieleni oraz pomocy dydaktycznych. O wygląd klas dbają sami uczniowie, dlatego są kolorowe i pomysłowo przygotowane do zajęć, stwarzając miłą atmosferę do nauki. W szkole mieści się również sklepik uczniowski, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

13 lutego 2008 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie stołówki szkolnej. To dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ czekaliśmy na nią 7 lat. Stołówka jest bardzo przytulna i estetyczna, dlatego jedzący obiady mogą czuć się w niej jak w domu. Miła obsługa sprawia, że wszystko jest dobrze przygotowane i wspaniale smakuje. Przechodząc na przerwach obok stołówki można zauważyć, jak wielu uczniów i nauczycieli z niej korzysta i jak bardzo jest ona potrzebna.
Nasza stołówka nie powstałaby dzięki zaangażowaniu i wytrwałości Pani Dyrektor Krystyny Ścisłowicz.

6 marca 2013 r. nastąpiło otwarcie siłowni w naszej szkole.

Uczniowie poświęcili nauczycielom, którzy ryzykowali wolność osobistą i edukowali młodzież, odpowiednie miejsca w szkole i pamięci. Byli to Janina Różbicka, Jan Ćwierz, Leon Trybalski.

Na szczególną uwagę w szkole zasługuje kącik poświęcony Patronowi Naszej Szkoły - Królowi Władysławowi Jagielle.

Facebook

 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2021 roku przyznaje tytuł 
SREBRNEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2020 roku przyznaje tytuł  
ZŁOTEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Bierzemy udział w akcji Żonkile

LOSOWE FILMY

KONKURS MATEMATYCZNY

Przydatne linki