W dniach od 30 stycznia do 6 lutego 2016, 15-osobowa grupa uczniów naszego liceum pod opieką Pani Marty Inglot oraz Pani Anny Bąk, przebywała w Holandii. Byliśmy gośćmi nauczycieli, uczniów i rodziców ze szkoły partnerskiej ‘t-Atrium w Amersfoort. Pobyt polskiej grupy w Holandii związany był z międzynarodowym projektem pod tytułem ‘Building Europe through Entrepreneurship and Employment’ koordynowanym przez szkołę w Amersfoort.  Mieliśmy więc niepowtarzalną okazję znaleźć się wśród młodzieży i nauczycieli z Portugalii, Belgii, Włoch, Litwy, Turcji i USA i ćwiczyć język angielski na żywo oraz uczestniczyć w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach integracyjnych.

Uczniowie i nauczyciele zakwaterowani byli w rodzinach holenderskich, co dało szansę zasmakowania tradycyjnej kuchni, poznania kultury i obyczajów oraz doświadczenia ich życia na co dzień.  Jeździliśmy więc wszędzie rowerami, jedliśmy sery i masło czekoladowe, a najważniejszy posiłek dnia serwowany był wieczorem.

Warsztaty projektowe polegały na udoskonaleniu istniejącej firmy i zaprojektowaniu jej reklamy . 12 grup w międzynarodowym składzie walczyło o główną nagrodę. Cieszymy się, że w zwycięskiej drużynie znalazła się nasza uczennica Agata Sykała, a pracami tej grupy kierowały Panie Piret Paris i Marta Inglot.

W dniach od 9 do 16 kwietnia 2016 przebywali z nami Goście z Holandii – 17 uczniów oraz dwoje nauczycieli. Wizyta holenderskiej grupy to druga część projektu wymiany młodzieży, którą nasza szkoła - Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły oraz ‘t-Atrium w Amersfoort realizują w tym roku szkolnym. 

W poniedziałek, 11 kwietnia odbyło się uroczyste powitanie Gości, o czym pisałam w osobnym artykule ‘Witamy Gości z Holandii’. A jak przebiegał program kolejnych dni tygodnia?

Wtorek, 12 kwietnia, spędziliśmy w Rzeszowie, stolicy Podkarpacia. Najpierw wizyta w zakładach mięsnych ‘Smak’ w Górnie, podczas której uczniowie poznali cały proces produkcji wyrobów mięsnych, tak dobrze znanych ze sklepowych półek. Dowiedzieliśmy się też o bardzo skromnych początkach i kolejnych etapach rozwoju zakładu na przestrzeni 25 lat działalności.

Kolejnym punktem w tym dniu była wizyta w gmachu Urzędu Marszałkowskiego, symboliczny znicz pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz spotkanie z członkiem zarządu Panem Lucjanem Kuźniarem. W drodze do Rynku, wstąpiliśmy jeszcze do Biblioteki Wojewódzkiej, aby obejrzeć XV-wieczne rękopisy i starodruki związane z historią miasta, a następnie zwiedzaliśmy Trasę Podziemną. Ten intensywny dzień zakończyliśmy rozrywkowo - na kręgielni.

 

Środa, 13 kwietnia, upłynęła pod hasłem warsztatów edukacyjnych w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Uczniowie polscy i holenderscy uczestniczyli w ciekawych zajęciach prowadzonych w formie warsztatów i laboratoriów w języku angielskim przez wykładowców uniwersyteckich. A wieczorem, na stadionie MOSiR w Przeworsku, odbył się mecz towarzyski Polska – Holandia, który przyciągnął wielu kibiców z miasta. Wynik meczu 5:5 radował wszystkich.

Facebook

 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2021 roku przyznaje tytuł 
SREBRNEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2020 roku przyznaje tytuł  
ZŁOTEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Bierzemy udział w akcji Żonkile

LOSOWE FILMY

KONKURS MATEMATYCZNY

Przydatne linki