Dnia 16. Października 2013 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym wirtualne spotkanie ze szkołą w Hiszpanii, czyli tzw. "Skype meeting". Za pośrednictwem Internetu połączyliśmy się ze szkołą w Gironie, gdzie mieści się nasza szkoła partnerska. Spotkanie zorganizowała Pani Marta Inglot oraz Pani Susan McBride, koordynatorki projektu wymiany młodzieży obu szkół. Partnerstwo obu szkół rozpoczęło się w czerwcu 2013 roku od zarejestrowania projektu współpracy na portalu eTwinning. Odbyło się wówczas pierwsze spotkanie wirtualne obu szkół.

 Tym razem, w ciągu dwóch godzin, przez "szkolną kafejkę internetową" przewinęło się 44 uczniów z różnych klas. Każdy miał 20 minut na przeprowadzenie rozmowy z koleżanką lub kolegą z Girony. Nasze rozmowy były ukierunkowane na doświadczenia w podróżowaniu i turystyce, a uczniowie po obu stronach ekranu mieli do wypełnienia identyczne ankiety. Rozmowom towarzyszył śmiech i dobra zabawa.
Zapewne dla wielu z nas było to niesamowite przeżycie. Oprócz doświadczeń związanych z poznaniem nowej osoby w drugiego końca Europy, mogliśmy zapytać o ich pasje i zainteresowania, a także doskonalić swoje umiejętności językowe. Całe wydarzenie można zaliczyć do bardzo udanych. Ku radości wszystkich uczestników, a także tych, którzy nie zdecydowali się wziąć udziału w rozmowach z Hiszpanami, zaplanowane zostało następne na pierwszy tydzień grudnia.

A oto co napisały Olga i Klaudia z 1C: Trafiłyśmy na naszych rówieśników Joel i Guillien. Z początku obawiałyśmy się czy zdołamy z nimi porozumieć, ale rozmowa bardzo dobrze nam poszła. Oprócz wypełnienia ankiety, udało nam się porozmawiać o naszych zainteresowaniach oraz, czego można się było spodziewać, o piłce nożnej. Okazało się, że cała nasza czwórka kibicuje klubowi Barcelony, więc znaleźliśmy wspólny temat. Z żalem odstępowałyśmy komputer następnym uczniom, gdyż było to naprawdę niesamowite przeżycie. Polecamy każdemu udział w kolejnych Skype-meetingach i zapewniamy, że nikt nie będzie żałował tej decyzji.

Warto wspomnieć, że obsługą techniczną wydarzenia zajęli się uczniowie: Maciej Szpejankowski z 2C, Tomasz Jaśkowiec z 2A oraz Wojciech Jaśkowiec z 1A pod opieką Pana Wiesława Jaśkowca.
Tekst opracowała Magdalena Majcher z 2A, na podstawie wypowiedzi: Aleksandry Rzeczycy z 1A, Aleksandry Konieczny z 1A, Olgi Hnatkowskiej z 1C i Klaudii Ryzner z 1C.

Facebook

 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2021 roku przyznaje tytuł 
SREBRNEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2020 roku przyznaje tytuł  
ZŁOTEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Bierzemy udział w akcji Żonkile

LOSOWE FILMY

KONKURS MATEMATYCZNY

Przydatne linki