Pożegnanie klas maturalnych to zawsze bardzo wzruszający moment dla całej szkoły. 

Czteroletnią naukę w liceum zakończyła uroczystość na sali gimnastycznej, poprzedzona Mszą Św. w Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Św. w Przeworsku. Salę gimnastyczną wypełnili absolwenci, grono pedagogiczne, wzruszeni rodzice oraz trzecioklasiści. Na początku, pan Mariusz Cieśliński, przeprowadził ceremoniał szkoły. Po przekazaniu sztandaru, kluczowym punktem pożegnalnej uroczystości, było ślubowanie złożone przez przedstawicieli absolwentów.

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Dyrkacz, który w ciepłych słowach zwrócił się do abiturientów, życząc im powodzenia nie tylko na maturze, ale w całym dorosłym życiu. Zapewnił także, że interesujemy się losami naszych wychowanków, dlatego z całego serca zachęcił ich, aby o nas pamiętali, utrzymywali kontakt i odwiedzali w szkole. 

W imieniu rodziców, głos zabrała pani Katarzyna Mędzela-Kulas, dziękując dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za trud wychowania i nauczania młodzieży.

Później przyszedł czas, aby osiągający wybitne wyniki w nauce uczniowie, odebrali z rąk pana dyrektora Krzysztofa Dyrkacza świadectwa z wyróżnieniem. Pan dyrektor, wspólnie z wychowawcami klas, wręczył także nagrody książkowe tym maturzystom, którzy osiągnęli dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, wykazali się działalnością społeczną, czy zaangażowaniem w życie szkoły.

Drużynie koszykówki dziewcząt podziękował trener Krzysztof Mirkiewicz.

Przedostatnim akcentem części oficjalnej, było podziękowanie przedstawicieli maturzystów. Do pięknych słów, uczniowie dołączyli piękne kwiaty.

Po wyprowadzeniu sztandaru, rozpoczęła się część nieoficjalna uroczystości.

Nie zabrakło w niej montażu słowno-muzycznego, występu szkolnej grupy kabaretowej „Władki”, ale najwięcej emocji wzbudziły „Władysławy”, czyli tradycyjny szkolny plebiscyt.

Abiturienci otrzymali także od kolegów z klas trzecich drobne upominki.

Następnie maturzyści wraz z wychowawcami przeszli do sal lekcyjnych, aby dopełnić pozostałych formalności. 

A za półtora  tygodnia  matury… 

Drodzy Maturzyści!  Wszyscy trzymamy za Was bardzo mocno kciuki!!!

Facebook

 

Instaling.pl

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2021 roku przyznaje tytuł 
SREBRNEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2020 roku przyznaje tytuł  
ZŁOTEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

LOSOWE FILMY

KONKURS MATEMATYCZNY

Przydatne linki