“Wolność - kocham I rozumiem,

 Wolności oddać nie umiem”

 

W dniu 10 listopada 2021 roku w naszym liceum odbyła się patriotyczna uroczystość związana z Narodowym Świętem Niepodległości. Młodzież uczciła ten wyjątkowy dzień, odświętnym strojem,który eksponował kotyliony i wstążki symbolizujące barwy narodowe. Wysłuchanie audycji poświęconej walce Polaków o wolność Ojczyzn,rozpoczęło celebrację podniosłej rocznicy. W montażu słowno – muzycznym przygotowanym przez uczniów, zostały zaprezentowane teksty poetyckie oraz piosenki ukazujące, pełną ofiarności i cierpienia Polaków, drogę wiodącą do niepodległości. O godz. 11.11 na placu szkolnym, młodzież odśpiewała dwie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.  Następnie Pan dyrektor Krzysztof Dyrkacz przypomniał zebranym o wartości postawy patriotycznej we współczesnej Polsce i odpowiedzialności każdego z nas za pielęgnowanie pamięci o bohaterstwie Polaków walczących o wolność, suwerenność  narodu.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

Jesteśmy dumni z  patriotycznej postawy młodzieży naszego liceum, a także z talentu i dokonań artystycznych uczniów biorących udział w programie: Marii Wojnarowicz, Aleksandry  Tworek, Oliwii Wojciechowskiej, Aleksandry Orzechowskiej, Konrada Kolano i  Katarzyny Pelc.

 

Facebook

 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2021 roku przyznaje tytuł 
SREBRNEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu 
Olimpijskiego 2020 roku przyznaje tytuł  
ZŁOTEJ Europejskiej Szkoły Praworządności
 

Bierzemy udział w akcji Żonkile

CMI

 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki