26 marca 2019 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości podsumowująca 15. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. To inicjatywa, dzięki której uczniowie szkół średnich mają możliwość odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy, co sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W 2018 roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczyło ponad 26 tysięcy uczniów z 668 szkół oraz 26 tysięcy wolontariuszy z ponad 12 tysięcy firm i instytucji. We wszystkich edycjach programu wzięło udział ponad 620 000 uczniów.

 

Nasza przeworska „Jagiellonka” bierze udział w tej akcji niemal od samego początku, co w tym roku zostało szczególnie docenione: ZSOiZ znalazł się w zaszczytnym gronie dwudziestu jeden Najaktywniejszych Szkół w Polsce!

15. Galę Przedsiębiorczości uświetnili swoją obecnością p. Ewa Tomaszewska- poseł na Sejm RP oraz p. Zbigniew Modrzewski - prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Pomimo faktu, iż pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska nie była w stanie dotrzeć na spotkanie z młodymi przedsiębiorcami, Gala miała charakter bardzo oficjalny i uroczysty. Towarzyszył jej koncert klarnetowy, bankiet oraz prezentacje prac nagrodzonych w konkursie „Jak Dzień Przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?”.  Ponadto, delegacja szkoły w składzie: p. Anna Bąk oraz uczniowie klasy 2A - Martyna Szczepańska i Kacper Szumierz, miała możliwość zwiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wizyta w stolicy była również okazją do spotkania pana Tadeusza Sznuka, prowadzącego teleturniej „Jeden z Dziesięciu”.

Warto dodać, iż tegoroczna Gala Przedsiębiorczości miała szczególne znaczenie, ponieważ zainaugurowała obchody stulecia działalności organizacji Junior Achievement Wordlwide, której członkiem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. JA Worldwide jest najstarszą, największą i najszybciej rozwijającą się organizacją pozarządową uczącą młodzież przedsiębiorczości i ekonomii.

 
 

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki