Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza wychowanka Patrycja Mołoń - uczennica klasy maturalnej o profilu prawniczo - medialnym, reprezentowała województwo podkarpackie w finale 43. Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do lektury spisanych „na gorąco” pokonkursowych wrażeń Patrycji.
„W murach średniowiecznego zamku w Golubiu - Dobrzyniu w dniach 30.11 – 2.12.2018 r. odbył się finał 43. Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej. Miałam okazję reprezentować nie tylko naszą szkołę, ale całe Podkarpacie. Po zwycięstwie w eliminacjach wojewódzkich, zmierzyłam się z piętnastką najlepszych krasomówców z całej Polski. Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, a o wynikach decydowały setne punktu. Tak też było w moim przypadku.
Zdecydowałam się na opowieść o wspaniałym człowieku – była to historia księdza Marcelego Zmory, rodaka ziemi nowosieleckiej i proboszcza parafii w Husakowie, brutalnie zamordowanego przez UPA. Jest to również przesłanie, że aby być wielkim w oczach Boga, należy się umniejszać.
Konkursy krasomówcze mają już ponad 40 lat. Na początku tematem był Zamek Golubski, ale ponieważ został on wyczerpany, uczestnicy mogą reprezentować swój region. Celem tych konkursów jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji mowy polskiej, kształtowanie szacunku do ziemi ojczystej, rozbudzenie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz zainteresowań krajoznawczych.
W czasie zmagań półfinałowych uczestniczyliśmy w dwóch recitalach poświęconych lutni i renesansowej muzyce. Na koniec udaliśmy się na cmentarz, aby złożyć hołd wielkiemu kasztelanowi Zygmuntowi Kwiatkowskiemu, po czym zwiedziliśmy zamek”.

 

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki