Tradycją naszej szkoły jest wyjazd maturzystów na pielgrzymkę do Częstochowy. Młodzież pod opieką ks.Tomasza Hryniaka, wychowawców i nauczycieli udała się tam 6 października wcześnie rano. Jak co roku pierwszym punktem programu było zwiedzanie Auschwitz-Birkenau, byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Bezpośrednie spotkanie z tragiczną historią w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau zbudziło w nas niedowierzanie, że ludzie ludziom mogli zgotować tak okrutny los. Napis przy wejściu do jednego z bloków więziennych głosi: „Kto nie pamięta historii, będzie skazany na powtórne jej przeżycie”. Wierzę więc, że wizyta w Oświęcimiu pozostanie w naszej pamięci na zawsze.
Następnie udaliśmy się na Jasną Górę, gdzie w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej modliliśmy się o opiekę i pomoc na czas egzaminów maturalnych. Potem uczestniczyliśmy w konferencji poświęconej naszej przyszłości, życiowym celom,  naszym oczekiwaniom i pragnieniom.  Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, prowadzona przez maturzystów z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, stała się pretekstem do refleksji na temat trudnych wyborów, przed którymi  staje młody człowiek wkraczając w dorosłe życie. W wygłoszonej podczas Mszy Świętej homilii arcybiskup zachęcał nas do pracy nad sobą. Apel Jasnogórski zakończył wizytę przeworskich licealistów u Jasnogórskiej Pani.
Jako uczestniczka pielgrzymki będę długo pamiętać o tym, że należy powierzyć swoje problemy naszej opiekunce Matce Najświętszej, która nikogo nie opuści w potrzebie. Pobyt w Częstochowie był czasem bardzo ważnym w moim życiu.

Facebook

Fundacja Edukacyjna "PERSPEKTYWY" 
potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące 
im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku 
jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce 
sklasyfikowanych w Rankingu
Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 
i przysługuje mu tytuł 
"BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

Wysoka Kapituła Rankingu Olimpijskiego 
Stowarzyszenia Edukacyjno - Oświatowego
COPTIOSH nadaje szkole tytuł 
Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności
RP 2019 roku,
jako placówce, w której edukacja społeczna,
europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka
i historyczna stoi na wysokim poziomie.
 

LOSOWE FILMY

Przydatne linki